JHMDEV

Relacje
Inwestorskie

12 czerwca 2018

Zainwestuj w Zakopane – nieruchomości wakacyjne coraz bardziej popularne

Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. przygotowała propozycję dla inwestorów poszukujących możliwości ulokowania kapitału w inwestycje przynoszące stały i pewny dochód. Odpowiedzią na obserwowany trend inwestowania w nieruchomości jest zakup apartamentów wakacyjnych.

Aparthotel – słowo to pochodzi z języka angielskiego (apartament+hotel) i oznacza budynek, w którym dla wynajmującego dostępne są całe, jedno lub kilkupokojowe mieszkania z kompleksowo wyposażonymi kuchniami i łazienkami. Apartamenty takie są wynajmowane w systemie hotelowym, czyli na doby. Aparthotele są odpowiedzią na potrzeby turystów poszukujących zakwaterowania wakacyjnego w warunkach luksusowego mieszkania, z dala od hotelowego zgiełku.

Wobec utrzymujących się niskich stóp procentowych zakup apartamentów wakacyjnych jest coraz bardziej popularną formą lokowania kapitału przez inwestorów indywidualnych. Poza atrakcyjną stopą zwrotu, inwestycje takie dają możliwość korzystania z własnego apartamentu, zlokalizowanego w ulubionej destynacji wakacyjnej.

 

– Zakopane jest od lat jednym z najbardziej popularnych miejsc do wypoczynku w Polsce. Przekłada się to zarówno na ceny wynajmu, jak i sprzedaży apartamentów wakacyjnych. To w połączeniu z niesłabnącym popytem na tego typu produkty zdecydowało o wyborze Zakopanego, jako lokalizacji naszej nowej inwestycji powstającej pod nazwą „Apartamenty Zakopiańskie” – mówi prezes JHM DEVELOPMENT S.A. Regina Biskupska.

W ramach projektu realizowanego przez JHM DEVELOPMENT powstanie obiekt z 241 apartamentami wakacyjnymi. Inwestycja będzie zlokalizowana przy ul. Szymony 17E, w bliskim sąsiedztwie Teatru Witkacego i w odległości 800 m od dworca kolejowego. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się szereg punktów handlowo-usługowych. Jest to jedna z największych tego typu inwestycji realizowanych w Zakopanem.

W budynku zaprojektowana została strefa spa, siłownia, narciarnie oraz recepcja. Powstanie również sala zabaw dla dzieci.

– Zależy nam, aby goście mogli poczuć się jak w hotelu, a jednocześnie korzystać z udogodnień, jakie oferują w pełni wyposażone apartamenty – dodaje Regina Biskupska.

Organizacja obiektu w formie aparthotelu oznacza, że budynek będzie przystosowany do wynajmu mieszkań w celach turystycznych lub na własny użytek. Wszystkie apartamenty zostaną wykonane w formule „pod klucz”, to jest między innymi z wyposażeniem kuchni oraz łazienek. Kupujący będą mogli wybrać jeden z trzech stylów wykończenia zaproponowanych przez dewelopera.

Obiekt zostanie oddany do użytku w 2020 roku. Właśnie ruszyła przedsprzedaż apartamentów. Plany mieszkań i rozkładów pomieszczeń są dostępne na stronie internetowej www.JHMDevelopment.pl.

Zbliżony model sprzedaży JHM DEVELOPMENT zaproponowała w innej ze swoich inwestycji – nadmorskich Apartamentach „Foka” w Helu. Wykończone apartamenty Spółka przeznaczyła na cele wynajmu wakacyjnego. Ruch turystyczny obsługuje doświadczony touroperator, zapewniając pełną opiekę i usługi nad gośćmi apartamentów. Obiekt jest wysoko oceniany przez użytkowników portalu Booking.com.