JHMDEV

Relacje
Inwestorskie

22 stycznia 2021

W Gdańsku powstaje nowe osiedle mieszkaniowe w skandynawskim stylu

Skandinavia – tak będzie się nazywać nowe osiedle mieszkaniowe, które powstaje na gdańskiej Orunii. To pierwsza inwestycja spółki w Gdańsku.

Osiedle będzie zlokalizowane przy ul. Wielkopolskiej 66 w Gdańsku. Docelowo będzie się składać z pięciu budynków o strzelistej bryle nawiązującej kształtem do gdańskich spichlerzy. Każdy z nich otrzyma nazwę zgodnie ze stolicami krajów nordyckich: Kopenhaga, Sztokholm, Oslo, Helsinki, Rejkjawik. W sumie wybudowanych zostanie niemal 300 mieszkań i lokali usługowych o powierzchniach od 32 do 72 m2.

Budowę osiedla podzielono na dwa etapy. W ramach pierwszego z nich powstaną dwa budynki. Sprzedaż lokali już ruszyła.

Strzeliste dachy budynków, prosta forma architektoniczna, z użyciem trwałych materiałów wykończeniowych w minimalistycznym stylu będą podkreślać skandynawski charakter tej inwestycji. Konstrukcje budynków są w większości prefabrykowane, do ich budowy wykorzystano nowoczesne technologie. Generalnym wykonawcą osiedla jest trójmiejska WAMA Polska Sp. z o.o. – spółka z szerokim doświadczeniem w branży budownictwa mieszkaniowego na terenie Polski i Skandynawii.

Skandinavia to pierwsza taka inwestycja JHM DEVELOPMENT w Gdańsku, ale nie jedyna w Trójmieście. Dotychczas spółka wybudowała Osiedle Królewskie w Rumi, w kolejnych latach planowane są kolejne inwestycje na Pomorzu. Spółka obecnie realizuje inwestycje m.in. w takich aglomeracjach jak Łódź, Bydgoszcz, Katowice, Trójmiasto, a także Zakopane, Konin i in.