JHMDEV

Relacje
Inwestorskie

27 grudnia 2018

Spółka JHM DEVELOPMENT zakupiła działkę w Gdańsku

JHM DEVELOPMENT S.A. nabyła działkę o powierzchni 1,7 ha w Gdańsku. To już kolejna nieruchomość, którą spółka kupiła w tym roku.

Spółka wygrała otwarty przetarg na zakup działki od Gminy Miasta Sopotu 10 grudnia 2018 r., a umowę sprzedaży sfinalizowano w dniu 27 grudnia br. Na zakupionej działce powstanie budynek wielorodzinny, w którym zostanie zaprojektowanych około 260 lokali mieszkalnych i usługowych.

– Dzięki temu zakupowi spółka będzie po raz pierwszy obecna w Gdańsku, ale to nie jedyna nasza lokalizacja na Pomorzu. Niebawem kończymy budowę III etapu Osiedla Królewskiego w Rumi, spółka nadal sprzedaje też apartamenty inwestycyjne w Helu. – komentuje Regina Biskupska, Prezes Zarządu JHM DEVELOPMENT S.A.

Zakup działki w Gdańsku to realizacja zapowiedzi planów dalszego powiększania banku ziemi o kolejne nieruchomości, głównie w dużych aglomeracjach miejskich. Zgodnie z tymi założeniami w 2018 roku spółka zakupiła działki w Bydgoszczy (przy ul. Bohaterów Kragujewca), Łodzi (przy ul. Smugowej), Gdańsku (przy ul. Ofiar Grudnia 70 i Wielkopolskiej), a także w podwarszawskim Żyrardowie (przy ul. Ks. J. Popiełuszki). Na działkach zostanie wybudowanych ogółem ok. 700 nowych lokali mieszkalnych i usługowych.

– W przyszłym roku skoncentrujemy się na rozpoczęciu i realizacji kolejnych inwestycji na zakupionych działkach, będziemy również kontynuować budowę i sprzedaż w ramach aktualnie realizowanych inwestycji. Do końca 2019 r. planujemy zakończenie kolejnych etapów osiedli w Katowicach, Koninie, Rumi oraz Apartamentów Reymonta w Skierniewicach. – dodaje Regina Biskupska.

W ofercie sprzedaży JHM DEVELOPMENT S.A. znajduje się obecnie ponad 800 lokali w 16 inwestycjach zlokalizowanych na terenie całego kraju.