JHMDEV

Relacje
Inwestorskie

4 października 2018

Podsumowanie września w JHM DEVELOPMENT S.A.

We wrześniu JHM DEVELOPMENT S.A. uruchomiła przedsprzedaż II etapu osiedla w Katowicach  i skupiła się na promocji II etapu Osiedla Twoja Dolina podczas Śląskich Targów Nieruchomości  dniach 8-9 września br.  Stoisko targowe cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Podczas Targów podpisano pierwsze umowy rezerwacyjne na sprzedaż mieszkań budowanych w II etapie tej inwestycji.

Kolejną okazją do promocji inwestycji było Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. W dniach 15-16 września miasto będące siedzibą spółki odwiedziło ponad 250 tys. gości. W tym czasie na stoisku wystawienniczym JHM DEVELOPMENT promowano Apartamenty Zakopiańskie w Zakopanem oraz Apartamenty Reymonta w Skierniewicach.

W stolicy Tatr spółka buduje obiekt z 241 apartamentami w systemie „pod klucz”, natomiast w Skierniewicach realizowana jest inwestycja, w której zaprojektowano 212 lokali.

Wrzesień był również miesiącem zakończenia realizacji inwestycji przy ul. Medycznej 10 w Łowiczu. Uzyskano pozwolenie na użytkowanie budynku i zakończono sprzedaż lokali.

28 i 29 września w Koninie zorganizowano Dni Otwarte Osiedla Diamentowego, podczas których pracownicy Działu Sprzedaży prezentowali pozostające w sprzedaży mieszkania zrealizowane w ramach II etapu budowy tego osiedla oraz plany mieszkań realizowanych w ramach III etapu.

Stan zaawansowania budowy tego etapu Osiedla Diamentowego oraz pozostałych obecnie realizowanych inwestycji obrazuje poniższy wykres:

 

We wrześniu sprzedano 34 lokale (narastająco od początku roku: 257 lokali) oraz przekazano 21 lokali (narastająco: 297 lokali).

Wykonując uchwałę Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 11 maja 2018 r. we  wrześniu spółka JHM DEVELOPMENT, wypłaciła dywidendę w kwocie 2.076 tys. zł, tj. 0,03 zł na jedną akcję.

We wrześniu Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 zyskało nowego najemcę, który w hali B zajął lokal o powierzchni 60 mkw. W asortymencie nowo otwartego sklepu będzie między innymi odzież i galanteria skórzana. W hali H otwarta zostanie nowa perfumeria. Spółka MARYWILSKA 44 podpisała umowę na wynajem lokalu o powierzchni 20 mkw. oraz powierzchni wystawienniczej w pasażu głównym z firmą zajmującą się dystrybucją i sprzedażą produktów perfumeryjnych w średnim sektorze cenowym o najwyższej jakości. Nowy najemca jest głównym dystrybutorem produktów SENSIRO w Polsce. W ofercie sklepu prócz perfum damskich i męskich będą również zapachy dedykowane: do domu, samochodu. Aktualnie marka SENSIRO jest obecna w 55 krajach.

Kolejny najemca Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów powiększa powierzchnię handlową swojego lokalu. Sklep z bielizną nocną usytuowany w hali B dysponuje obecnie 80 m.kw. powierzchni.

Od stycznia do września 2018 roku liczba klientów odwiedzających kompleks handlowy MARYWILSKA 44 wyniosła 3.264.672 mln.

PARK HANDLOWY MARYWILSKA 44

Największy market remontowo-budowlany PSB-Mrówka w Warszawie, który znajduje się w Parku Handlowym MARYWISLKA 44, przygotował dla swoich klientów dodatkową strefę sprzedaży materiałów budowlanych. W namiocie o powierzchni 375 mkw. wystawione zostały materiały budowlane, które pozwalają m.in. na zbudowanie domu w stanie surowym zamkniętym.

Proces komercjalizacji Parku Handlowego MARYWILSKA 44 dobiega końca – w ofercie pozostał ostatni lokal o powierzchni 134 m.kw.