JHMDEV

Relacje
Inwestorskie

8 stycznia 2019

JHM DEVELOPMENT S.A. podsumowuje sprzedaż w 2018 roku

W 2018 roku dla 16 inwestycji deweloperskich będących w ofercie spółki podpisano 298 umów przedwstępnych i deweloperskich oraz przekazano aktami notarialnymi 376 lokali.

W ubiegłym roku spółka zanotowała wzrost liczby przekazanych lokali względem 2017 roku, w którym ten wynik wyniósł 369.

Na koniec grudnia ub. roku spółka posiadała 147 zawartych umów przedwstępnych i deweloperskich, które nie zostały jeszcze ujęte w przychodach.

– Przekazania wszystkich lokali sprzedanych w ramach tych umów nastąpią już w bieżącym roku.  Są to głównie mieszkania w Skierniewicach oraz Żyrardowie. – komentuje Kaja Mirgos, Dyrektor ds. Rozwoju w JHM DEVELOPMENT S.A. – Jednocześnie przygotowujemy się do podpisywania umów deweloperskich dla naszych nowych projektów w Zakopanem, Katowicach, Koninie, Rumi oraz Łodzi. Umowy te zostaną ujęte częściowo w wyniku 2019 r., a częściowo już w 2020 r. Jest duże zainteresowanie tymi projektami, dlatego z optymizmem prognozujemy wyniki sprzedaży w kolejnych latach.

Wyniki sprzedaży w ub. roku oraz saldo zawartych umów przedwstępnych i deweloperskich na koniec roku przedstawia poniższy wykres:

Porównanie wyników sprzedaży w poszczególnych kwartałach 2018 roku obrazuje poniższy wykres:

Aktualnie w ofercie JHM DEVELOPMENT S.A. pozostaje 127 gotowych mieszkań i lokali handlowo-usługowych, a także 703 lokale będące w trakcie budowy.