JHMDEV

Relacje
Inwestorskie

10 kwietnia 2020

Bydgoszcz: Powstają nowe apartamentowce nad Brdą

Aura Towers – tak będzie nazywać się nowe osiedle mieszkaniowe, które właśnie powstaje niemal w samym centrum Bydgoszczy. Inwestycja jest zlokalizowana tuż obok Ronda Fordońskiego.

Inwestycja powstaje bezpośrednio nad Brdą, której bulwary są chętnie odwiedzanym przez bydgoszczan miejscem rekreacji. Osiedle będzie się składać z trzech budynków: dwóch szesnastopiętrowych oraz jednego niższego, siedmiopiętrowego. Dostępne w nich będą lokale mieszkalne o zróżnicowanych powierzchniach użytkowych – od dwupokojowych do czteropokojowych. Na ostatnich piętrach powstaną luksusowe apartamenty o wysokości przekraczającej trzy metry. Niewątpliwym atutem mieszkań w Aura Towers będą rozległe widoki na panoramę Bydgoszczy.

Ze względu na bardzo dobrą lokalizację osiedla w jednym z budynków zaplanowano budowę apartamentów typu aparthotel przewidzianych na cele inwestycyjne, z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy. W każdym z tych apartamentów zaprojektowano niewielki aneks kuchenny oraz łazienkę.

Sprzedaż lokali właśnie ruszyła. Prowadzi ją należąca do Grupy Kapitałowej MIRBUD spółka JHM DEVELOPMENT.

– Nasz projekt jest unikalny na tle inwestycji realizowanych do tej pory na rynku bydgoskim. Nie tylko ze względu na wysokość budynków, ale również na udogodnienia, z których będą mogli korzystać przyszli mieszkańcy – w ramach inwestycji powstanie m.in. ogólnodostępna bawialnia dla dzieci, portiernia, czy strefa rekreacji z miejscem do organizacji grilla. – mówi Kaja Mirgos, Dyrektor ds. Rozwoju JHM DEVELOPMENT S.A.

Inwestor nie przewiduje, aby obecna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu epidemicznego wpłynęła na realizacje projektu.

Realizując tego typu inwestycje musimy myśleć w perspektywie wieloletniej. Na ten moment wszelkie prace na budowie prowadzone są zgodnie z harmonogramem.
W najbliższych dniach rozpoczniemy podpisywanie umów rezerwacyjnych. Oczekujemy, że obecna sytuacja w pewnym stopniu przełoży się na tempo sprzedaży, jednak w czasach dużej niepewności gospodarczej mieszkania pozostają bezpieczną formą lokowania kapitału
. – skomentowała Kaja Mirgos.

Osiedle Aura Towers utrzymane jest w nowoczesnej stylistyce, przyciąga wzrok i wpisuje się w najnowsze trendy na rynku deweloperskim. Forma każdego z budynków przypomina konstrukcję ułożoną z poprzesuwanych pudełek, natomiast kolorystyka elewacji to połączenie klasycznej bieli z elementami grafitu. Budynki zmienią panoramę Bydgoszczy wyraźnie akcentując formę wieżowców w centrum miasta.

Zakończenie budowy zaplanowano na III kwartał 2022 roku.